Norint savo aplinkoje įnešti modernumo, saugumo bei jaukumo jausmą puikus sprendimas – pavėsinės įrengimas. Ši konstrukcija ne tik suteiks galimybę būti gryname ore nepaisant to, ar kieme kaitina vasariška saulė, ar lyja vėsus rudenio lietus. Pastebėta, kad žmonės turintys savo sklype šią architektūros detalę, daug daugiau laiko leidžia gryname kartu su savo artimaisiais.
Pavėsinių ypatumai
Kiekvienas asmuo sugalvojęs savo aplinkoje įsirengti pavėsinę, gali pasirinkti kiekvieną elementą pagal savo norus. Pradedant nuo pavėsinės rūšies, formos, medžiagų, stogo dangos ir t.t. Mūsų komanda gali pasiūlyti, įvairiausių formų: uždarų, pusiau uždarų ar atvirų tipų pavėsines. Šis bruožas lemia galimybę ateityje apsisaugoti, nuo lietuviškų, greitai besikeičiančių orų. Pagal pasirinktą stogo formą siūlome Jums vienšlaites, dvišlaites, trikampes, kvadratines, šešiakampes, apvalias, pusapvalias pavėsinių formas.
Pavėsinių stiliai
- Gable: šlaitinio stogo konstrukcija, panašiai kaip kai kurių namų smailusis stogas. Jie gali būti surinkti iš medinių ar metalinių medžiagų.
- Formalus: šis tipas turi švarias linijas, dažniausiai būna kvadrato formos, gaminamos iš paprastų lygių lentelių.
- Natūralus: Pateiktas natūralus kraštovaizdžio elementas, pavyzdžiui, uolienų formavimas, medžių šakos ar panašios medžiagos, parengtos arkiniame dizaine.
Pavėsinių tipai
Pagal jūsų pageidaujamą funkciją mūsų specialistai gali pasiūlyti kelių tipų medines pavėsines. Pirma, ažūrinė lauko pavėsinė – ji apsaugos nuo saulės spindulių. Antra, pavėsinė su stogeliu – apsaugos nuo lietaus. Trečia, panaudojus įvairias apsaugines konstrukcijas ant pavėsinės sienų – apsaugos nuo įvairiausių nepalankių orų sąlygų.
Pavėsinių klasifikacija
- Prie namo pritvirtintos (terasos). Tai rūšis, kuri užima mažiausiai vietos bei sukuria harmoningą vaizdą kartu su jūsų namu. Galimos formos, apvali, kvadratinė, daugiakampė. Galimas stogas: plokščias, kupolinis, viengubas bei daugiasluoksnis. Šio tipo pavėsinių/terasų pliusai: sutaupomas teritorijos plotas, gyvenamosios erdvės išplėtimas (jūsų namas iš išorės sukuria erdvumo jausmą), greitesnis įrengimas, nes reikia įrengti mažiau sienų ir žinoma minimali namo apsauga nuo klimato poveikio. –>
3. Pergola. Ši konstrukcija kilusi iš Italijos. Jas galima įrengti atskirai arba prišlieti prie pastato. Tai poilsio paskirties struktūra lygiagrečiai stovinčiomis kolonomis ar stulpais (kolonas galima rinkti iš medienos, betono ir kt.), kurias jungia stogas iš sijų. Ji ypatinga tuo, kad dažniausiai būna atviru stogu, kuris apželdinamas vijokliniais augalais, kaip pvz., vynuogėmis, vijoklinėmis rožėmis.
–>
<–
- Įprastos pavėsinės. Tai dažniausiai pasitaikančios pavėsinės Lietuvoje. Jos dažniausiai gaminamos iš įvairių formų medžio konstrukcijų ir daromos ovalo formos. Šios pavėsinės turi panašumų su pergolomis tuo aspektu, kad galimas sienų apželdinimas, kuris suteikia daugiau privatumo viduje, bei sukuria apsaugą nuo vėjo. Be jokios abejonės, galimos ir kitos formos pvz., kvadratas ar šešiakampis.
Karštuoju laikotarpiu, šios konstrukcijos lapais suteikia minimalią apsaugą nuo per didelio šviesos kiekio, o vėsiu metų laiku priešingai – numeta lapus bei suteikia prieigą gauti, kuo daugiau šviesos. Jeigu norisi apsisaugoti nuo lietaus, galima rinktis ir funkcionalų/įprastą stogą. Pergolų pliusai: išskirtinis įvaizdis, galimas platus augalų pasirinkimas apželdinant stogą, įrengus permatomą stogą gausite daugiau šviesos nei įprastos pavėsinės, todėl sumažės elektros sąnaudos.
<–
Uždaros pavėsinės ypatingos tuo, kad viduje galima pastatyti tikrą poilsio oazę. Įrengti lauko židinį, kuris užtikrins, kad šaltais vakarais, kartu su artimaisiais turėsite vietą leisti laiką gryname ore, galėsite ten pat ruošti maistą bei turėsite išskirtinį akcentą savo aplinkoje.
Dalis medijos skolinta iš interneto