Atraminės sienelės paskirtis – sulaikyti už jos esantį gruntą taip, kad jis nenugriūtų ar nenušliaužtų. Todėl sienelės konstrukcijos turi būti suprojektuotos ir įrengtos, kad atlaikytų grunto spaudimą. Labai svarbu numatyti tinkamą sienelės storį, jos armavimą, inkarų poreikį ir jų tvirtinimo vietas. Kiekvienu atveju šis inžinerinis statinys projektuojamas individualiai, atsižvelgiant į grunto savybes bei būsimas apkrovas. Statybos reglamentų reikalavimai įrengiant atraminę sieną, priklauso nuo jos aukščio, sklypo ribų ir vietovės statuso.


Neretai pasitaiko, kad klientai nori turėti sklypą, namą ar kitą statinį vaizdingoje kalnuotoje vietoje, kurios reljefas yra nelygus, turi šlaitus, pakilimus ar nusileidimus. Taip pat dažnai atsiranda poreikis pasikelti esamą sklypo lygį, kai kaimyninis sklypas yra žemiau, tada optimaliai išnaudoti esamą erdvę galima įrengus atraminę sieną. Šlaito galima atsisakyti norint padidinti plotą arba dėl patogumo, kad nereikėtų rūpintis jo priežiūra. Norint sumažinti esamo sklypo nuolydį, pakelti namo pamatus aukščiau nei gruntinio vandens lygis ar sukelti sklypo lygį papildomu grunto sluoksniu reikia panaudoti užtvarą, kuri neleistų papildomai užpiltam grunto sluoksniui nuslysti. Nuosavo namo statyboje atraminės sienos naudojamos esant stipriems žemės nelygumams, jei sklypas randasi šalia daubos, šlaito ar natūralaus vandens telkinio.
Atraminės sienos dažniausiai statomos iš natūralaus akmens, blokelių, arba betono. Populiariausia bei patikimiausia medžiaga yra betonas. Sienos iš betono gali būti įvairių formų. Teisingai apskaičiavus, kokia turi būti betoninė atraminė siena ir ją sutvirtinus, ji gali atlaikyti ir itin dideles apkrovas.
Sieną paprastai sudaro trys elementai: pamatai, matoma dalis, nuotakas bei drenažas, jie reikalingi tam, kad siena būtų ilgaamžė. Pamatai, drenažas ir nuotakas atlieka technines funkcijas, paviršinė sienos dalis estetinę funkciją.
Betonuojant atraminę sienelę įprastai su ja įrengiami ir tvoros stulpai, kurie vėliau leistų įsirengti norimą tvorą. Jei tvoros stulpus nuspręstumėte įsirenginėti vėliau, jums tektų naudoti specialias stulpų tvirtinimo plokšteles, gręžti skyles atraminėje sienoje ir montuotis stulpus su specialiomis montavimo putomis. Kad to išvengti rekomenduojame klientams tvoros stulpus įsirengti kartu su atramine sienele ar betonuojamu tvoros pamatu. Renkantis stulpus tvorai įprastai klientams siūlome rinktis tvirtesnius storesnio metalo stulpus, jei ateityje klientas norėtų keisti tvoros užpildą galėtų nesijaudinti dėl tvoros tvirtumo ir ilgaamžiškumo.


Žinoma, atraminė sienelė arba kitaip liejamas tvoros pamatas ne visada atlieka tiesioginę savo funkciją ir nėra naudojamas, kaip atrama. Ypač tokiose situacijose, kai jos aukštis nesiekia 50 centimetrų. Tuomet traktuojama, jog tai liejamas tvoros pamatas, kurio funkcija atskirti tvorą nuo sklypo, suteikti tvorai užbaigtumo vaizdą, palengvinti vejos priežiūrą šalia tvoros, o kartais – neleisti lietaus nuotekoms patekti į sklypą.